Seyahat Şirketinin Çıplak Uçuş Görevlileri ile Rezil Reklamı!

Toplumsal, ahlaki ve profesyonel başarısızlık örneği..
Kazakistan da bir seyahat şirketi, uçuş hizmetçileri olarak çıplak poz veren modellerin yer aldığı video reklamı sosyal medya da taşları yerinden oynattı.

Sosyal medya da hızla yayılan reklama aynı oran da tepkiler de çığ gibi büyüyor. Firma bu reklam için uçak biletine hiçbir ek bedel yada hizmetin dahil olmadığını yani kısacası bilet fiyatına hiçbir ek bedel koymadıklarını vurgulamaya çalışmışlar. Fakat tabi bu biraz kötü bir tarz olmuş.
Facebook ve youtube gibi sosyal medya kanallarında bir dizi tatsız ve aşağılayıcı yorum ve tepki almasına rağmen yayınlanmaya devam etmektedir. Özellikle uçuş görevlilerinin reklamın sonlarına doğru vücutlarının mahrem yerini ellerindeki objeler ile örtmeleri şok edici ayrı bir detay olmuş.

Havayolu şirketinin müdürü Nikolay Mzensev, "Cesur, çirkin yada başka bir kitleyi gücendirmek istemedik." desede pek işe yaramayan açıklamaya ek olarak şöyle devam etti.. "Sahilde yada havuz da gördüğünüzden daha fazlasını göstermiyoruz aslında.. Kısa etek yada mayolu gördüğünüz bayanlara saşdırıyormusunuz?" şeklinde konuşmasına eklemeler yapıyor.
Şirketin demirbaşlarından biri olan Nurken Raliyev, "Cinsellik kesinlikle yok. Görüş ayrılıkları oldu evet, fakat biz yüksek bilet fiyatlarına dikkati çekmek istedik." şeklinde konuşmayı sürdürüyor. Elbette diğerleri bu fikirde değildi. Çatı şirketin Halkla ilişkiler ve iletişim danışmanı Marat Raimhanov, BBC'ye yaptığı açıklama da "Hoşnutsuzluğun zaferi, halkın dikkatini çekmek için umutsuzluğun göstergesi" şeklinde nitelendirdi. "Toplumsal ve ahlaki açıdan profesyonel bir başarısızlık.." dedi. Kadın uçuş görevlilerinin reklamının yayınlanmasından birgün sonra çıplak erkeklerle aynı temaya sahip bir de erkek versiyonu yayınlandı. Bu hamle bir nebze de olsa eleştiriyi hafifletir diye düşünmüş olmalılar ki bu saçmalığa devam ettiler.